Antykwariat Dawid Janas

Auction 5  –  28 September 2019

Antykwariat Dawid Janas, Auction 5

Ancient, Medieval and World Coins, Banknotes, Badges

Sa, 28.09.2019, from 10:00 AM CEST

PSZnZ, Zestaw pamiątek po Adamie Radoniu z Kompanii Ochrony Sztabu II Korpusu
Ciekawy zestaw pamiątek po żołnierzu Kompanii Ochrony Sztabu II Korpusu Polskiego, uczestniku walk o Monte Cassino. W skład zestawu wchodzą: -Komplet książek Melchiora Wańkowicza 'Monte Cassino' z pieczątkami własnościowymi Antoniego Radonia; -Pan Tadeusz z pieczątką własnościową Antoniego Radonia; -W służbie dla ojczyzny kobieta-żołnierz II Korpusu, z wpisem własnościowym Genowefy Radoń; -Idea i czyn Józefa Piłsudskiego; -Gdy wódz odchodził w wieczność z pieczątką własnościową Adama Radonia; -Semper fidelis, w obronie Lwowa z pieczątką własnościową Adama Radonia; -Kronika ilustrowana 1926  z pieczątką własnościową Adama Radonia; -zdjęcie Kompanii Ochrony Sztabu wykonane w Iraku w 1943 roku; -The Italy Star; -Medal Polska Swemu Obrońcy PSZnZ; -Odznaka II Korpusu nr 036330 (uszkodzona - urwany słupek); -fifka srebrna w srebrze polskiej próby 3 (.800) wagi 12,14 g; -Krzyż Monte Cassino nr 564; -bransoletka pamiątkowa Monte Cassino; -odznaka Szkoły Podchorążych Służby Zaopatrzenia i Transportu; Stan zachowania przedmiotów dobry/bardzo dobry. Książki w większości w stanie do ponownej oprawy. Duża ciekawostka.
Estimate: EUR 4368 - 4598

Price realized --
Starting price 4'368 EUR