s/d. Septimo Severo. Moesia inferior. Marcianopolis. AE 28. (S.GIC. 2123 var) (BMC. III, 2 var). 11,90 g. Ex Helios Numismatik 25/VI/2010, nº 543. Ex Künker 26/IX/2011, nº 833. EBC-/MBC+.
Price realized | 75 EUR |
Starting price | 75 EUR |
Estimate | 110 EUR |